אפליקצית אשכול הפיס
(סרוק את הקוד באמצעות אפליקצית i-nigma בסמארטפון)

 
מונה:

לגלרית תמונות
חוברת גם אני יכול  תשע"א - להורדה

פתיחת הפרויקט "גם אני יכול " באשכול פיס בית-שמש

ביום ראשון האחרון, ראש חודש כסלו, נפתח באשכול פיס בית-שמש הפרויקט "גם אני יכול " בשתי כיתות ז' של בית-ספר אמי"ת דביר.
פרויקט "גם אני יכול " הוא פרויקט טכנולוגי-ערכי-חברתי שמטרתו לפתח עזרים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. הפרויקט הוא פרויקט ארצי בו משתתפים תלמידים מחטיבות-ביניים שונות בארץ.
פתיחת הפרויקט באמי"ת דביר נקבעה לרגל פעילות ראש חודש כסלו שנושאה "גבורה", ומטרתה הייתה בין- היתר להפגיש את התלמידים עם סוג אחר של גבורה, שהיא התמודדות עם אסונות אישיים ומוגבלויות פיזיות. 
הפעילות התחלקה לשני חלקים: ראשית, הרצאה מפי האמן איציק אדיר. איציק הוא צייר השייך לארגון "הציירים בפה וברגליים" היוצר עבודות אומנות בעזרת הפה. איציק סיפר לתלמידים כיצד הוא נפגע ועל האופן בו הוא מתמודד עם המוגבלויות שלו בחיי היום-יום. חלק מעבודותיו יוצגו בלובי של אשכול הפיס במהלך השבועיים הקרובים .
 בחלק השני של הפעילות, התלמידים השתתפו בסדנה שנוהלה ע"י עופר מעמותת מילב"ת. עמותת מילב"ת עוסקת בפיתוח מוצרים מותאמים אישית לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. עופר בעצמו מוגבל המרותק לכסא גלגלים. הוא שיתף את התלמידים באירועים שהביאו אותו למצב הזה, נתן להם להתנסות בתחושת ההתמודדות עם פעולות פשוטות שחווים אנשים בעלי צרכים מיוחדים והראה מספר אביזרים שפותחו על-מנת לענות על צרכים מוגדרים.
התלמידים היו קשובים וסקרנים לאורך כל הפעילות וחוו חוויה משמעותית וערכית ביותר. אין ספק שלאחר פתיחה מוצלחת שכזו ניתן רק לצפות להתחיל את תהליך פיתוח המוצרים ע"י התלמידים ולתוצריהם.
לייבסיטי - בניית אתרים